E. cigarečių rūkymo tyrimai vis dar yra pradinėse stadijose, tačiau jau dabar aišku, kad metimas rūkyti yra vienas geriausių dalykų, kurį gali atlikti dėl savo sveikatos ir gerovės. Stebina ir tai, per kokį trumpą laiką matoma ir jaučiama nauda visam organizmui. Tad ko galima tikėtis?

Jau po dienos matomas pokytis širdies ir kraujagyslių sistemoje. Nikotinui pasišalinant iš organizmo gali kilti abstinencijos simptomai, tokie kaip dirglumas ar galvos skausmai, tačiau normalizuojasi širdies ritmas ir kraujospūdis. Gali būti, kad imsi lengviau kvėpuoti ar jausiesi energingesnis, nes tavo organizmui nebereikės švaistyti energijos stengiantis kompensuoti neigiamą nikotino įtaką kraujotakai.

Po kelių savaičių ir mėnesių nauda dar labiau išryškės. Tavo plaučiai, kadaise „bombarduoti“ e. cigaretėse esančiomis cheminėmis medžiagomis, gali pailsėti nuo nuolatinio valymosi. Dėl to gali sumažėti prieš tai patirtas kosulys ir skreplių susidarymas, gerklės dirglumas. Tavo skonio ir uoslės pojūčiai, anksčiau slopinti cheminių medžiagų garais, turės progą atsistatyti, o dėl to gali sustiprėti net ir imuninė sistema. Dėl to būsi mažiau jautrus peršalimo ligoms ir kitoms infekcijoms.

Ilgalaikė nauda baigus naudoti e. cigaretes vis dar nėra aiški, tačiau viena teigti galime – atsisakydamas bet kokio tipo rūkymo gali padėti sau kurti gerokai sveikesnę ateitį.

Geros priežastys mesti rūkymą

Svarstai mesti rūkyti, bet nenori dėl to pyktis su draugais? Svarbu turėti keletą svarių priežasčių, kuriomis galėtum pagrįsti savo apsisprendimą. Štai kelios jų:

1. Niekada negali būti tikras dėl to, kokios medžiagos yra garinimo skystyje. Daugelis elektroninių cigarečių gamintojų visiškai neatskleidžia savo gaminių sudedamųjų dalių, todėl vartotojai nežino, kokias potencialiai kenksmingas medžiagas jie įkvepia.

2. Neabejojame, kad tau svarbu rūpintis savo sveikata ir fizine būkle, o garinimas kelia pavojų abiems. E. cigarečių garuose esančios cheminės medžiagos gali pakenkti kvėpavimo takų funkcijoms, širdies bei kraujagyslių sveikatai, o tai savo ruožtu trukdytų tau išlikti aktyviam ir siekti geriausių rezultatų.

3. Nors e. cigaretės ir neturi nemalonaus kvapo bei nepalieka nemalonios spalvos ant pirštų, vis dėlto jose dažnai būna nikotino, kuris sukelia didelę priklausomybę. Vengdamas rūkymo gali apsaugoti save nuo priklausomybės nikotinui ir užtikrinti, kad pats esi savo laivo kapitonas, priimantis sprendimus, ir jokios cheminės medžiagos nelaiko tavęs „įkaitu“.

Tad išdrįsk priimti sau geriausią sprendimą. Kas žino, galbūt, ir tavo draugai apie tai mąsto, bet dėl spaudimo – nedrįsta? Praėjus keleriems metams vienas kitam padėkosite!

Jau po dienos pastebimas pokytis širdies ir kraujagyslių sistemoje. Nikotinui pasišalinant iš organizmo gali kilti abstinencijos simptomų, tokių kaip dirglumas ar galvos skausmai, tačiau normalizuojasi širdies ritmas ir kraujospūdis. Gali būti, kad imsi lengviau kvėpuoti ar jausiesi energingesnis, nes tavo organizmui nebereikės švaistyti energijos stengiantis kompensuoti neigiamą nikotino įtaką kraujotakai.

Po kelių savaičių ir mėnesių nauda dar labiau išryškės. Tavo plaučiai, kadaise „bombarduoti“ e. cigaretėse esančių cheminių medžiagų, gali pailsėti nuo nuolatinio valymosi. Dėl to gali sumažėti prieš tai varginęs kosulys ir skrepliai, gerklės dirglumas. Tavo skonio ir uoslės pojūčiai, anksčiau slopinti cheminių medžiagų garų, bus atkurti, o dėl to gali sustiprėti net ir imuninė sistema. Tikėtina, jog rečiau sirgsi peršalimo ligomis ir kitomis infekcijomis.