„Be-rūko“ – tai Klaipėdos rajono savivaldybės komunikacijos projektas, kurio tikslas – informuoti mokinius ir tėvus apie elektroninių cigarečių žalą, o galutinis siekis – sukurti saugesnę atmosferą mokymosi įstaigose. Skaičiuojama, kad šiuo metu mokyklose visoje Lietuvoje e. cigaretėmis naudojasi kas penktas nepilnametis. Šia iniciatyva siekiame spręsti vis aštrėjančią moksleivių rūkymo problemą, sutelkdami dėmesį į pagrindinius tikslus:

1. Siekiame išsklaidyti klaidingą nuomonę, kad e. cigaretės yra nekenksminga pramoga, pabrėždami jų keliamą ilgalaikę riziką sveikatai bei galimą priklausomybę nuo nikotino.

2. Kampanija tikimės didinti sklaidą apie e. cigarečių rūkymo pavojus, pabrėždami apsinuodijimą nikotinu ir garinimo skysčiuose esančiomis pavojingomis cheminėmis medžiagomis, kurios gali kelti rimtą grėsmę sveikatai ar net mirties riziką.

3. Šia iniciatyva norime įgalinti vaikus ir jaunuolius aktyviai dalyvauti diskusijose apie rūkymo keliamą pavojų, padėti suprasti, kodėl jie ir jų bendraamžiai turėtų atsisakyti šio žalingo įpročio.

4. Norime priminti tėvams apie jų lemiamą vaidmenį formuojant vaikų kasdienius ir ilgalaikius įpročius bei elgesį, to reikšmę jų sveikatai. Raginame juos neignoruoti šios problemos ir suprasti, kad e. cigaretės nėra saugesnė tradicinių cigarečių alternatyva, bet lygiai taip pat kenkia jų vaikų gerovei ir sveikatai.