Elektroninių cigarečių rūkymas, dar vadinamas garinimu, dar ne taip seniai buvo laikomas saugesne tradicinio rūkymo alternatyva. Deja, vis plačiau atliekami tyrimai rodo, kad su garinimu siejama ne viena inkstų, kvėpavimo ar nervų sistemos liga, o didelė dalis e. cigarečių poveikio sveikatai vis dar nėra žinoma.
Kai kuriose e. cigaretėse nikotino – priklausomybę sukeliančio narkotiko – kiekis prilygsta 50 cigarečių esančiam kiekiui. Nenuostabu, kad, specialistų teigimu, šias cigaretes rūkantys žmonės yra 3 kartus labiau linkę pradėti rūkyti įprastą tabaką.Svarbu paminėti, kad didelės nikotino dozės yra toksiškos, ir gali sukelti organizmui šoką. Nikotino perdozavimas gali pasireikšti pykinimu, vėmimu, skrandžio sutrikimais, prakaitavimu, galvos svaigimu ir skausmais.
Svarbu paminėti, kad didelės nikotino dozės yra toksiškos ir gali sukelti šoką organizmui. Nikotino perdozavimas gali pasireikšti pykinimu, vėmimu, skrandžio sutrikimais, prakaitavimu, galvos svaigimu ir skausmais.
Rūkant, aerozolio (mažų lašelių) pavidalu burną, gerklę ir plaučius pasiekia daugiau nei 200 cheminių medžiagų! Šios dalelės gali pažeisti kvėpavimo takus, burnos gleivinę ir gerklę bei stemplę. Dėl to, rūkantys dažniausiai skundžiasi džiūstančia burna ar lėtiniu kosuliu. Rūkymas itin apsunkina sergančių kvėpavimo takų ligomis kasdienybę.
Labai smulkios dalelės, esančios aerozolyje, gali nusėsti ant plaučių ir sukelti plaučių ligas, tokias kaip plaučių uždegimas ar kiti įvairūs pažeidimai. Panašių pavyzdžių yra visame pasaulyje: JAV 2019 m. 68 žmonės mirė, kai konkreti e. cigaretės skystyje buvusi cheminė medžiaga (vitamino E acetatas) pažeidė jų plaučius.
Ir tai tik pradžia – kol kas e. cigarečių poveikio tyrimai dar labai nauji, tad tikrasis jų poveikis mūsų organizmui – nežinomas. Tačiau jau dabar su rūkymu siejami ne tik plaučių, bet ir inkstų bei nervų sistemos sutrikimai.
Dažnas rūkymą, susidūręs su nerimu, liūdesiu ar kitomis nemaloniomis emocijomis, renkasi kaip „emocinę pagalbą“. Buvo nustatyta, jog nuo garinimo pradžios praėjus 12 mėnesių, neigiamos emocijos išgyvenamos dažniau ir stipriau. Vartojant nikotiną ilgesnį laiką, didėja tikimybė susirgti depresija, nerimu ar įvairiomis priklausomybėmis.